20 februari 2020
Mailchimp och FasAd = true
En av världens största applikationer för att skicka nyhetsbrev heter Mailchimp. Många av er är väl bekanta med den lilla apan, som är deras varumärke. Mailchimp är ett kraftpaket för dig som vill skicka nyhetsbrev. Därför har vi nu integrerat en koppling mellan FasAd och Mailchimp.
Det finns många snygga lösningar du kan göra genom att vara kreativ. I Mailchimp kan du t ex lägga upp nyhetsbrev i sekvens och låta kunder från FasAd skickas över till Mailchimp. Då kommer de nya kunderna alltid få första nyhetsbrevet, andra, tredje osv. Du kan på ett enkelt sätt skapa bra närvaro. Klicka här för att läsa mer om Mailchimp.
” Mailchimp och FasAd =
Koppling mellan FasAd och Mailchimp ger dig stora möjligheter att jobba ännu mer effektivt med kundkontakter. Vi har många fler idéer och kommer att ytterligare bygga vidare på integrationen framåt.
Prata gärna med våra säljare så hjälper de er vidare.




Säkra bud med BankID
Vill du erbjuda möjligheten att använda BankID i budgivningsprocessen? Då…




Fina erbjudnade från leverantörer
Flyttsmart och Tylöprint har nyligen knutit sina applikationer till FasAd….




FasAd utökar säljteamet
Trots en oförutsägbar lågkonjunktur och en turbulent bostadsmarknad under våren,…




Var på samma digitala plats som kunden!
Social medier har under en längre period varit en marknadsplats…




En lagom tjock kille i snabba trikåer – Möt FasAd-teamets nya försäljningschef
I mars tillträder Lucas Martinsson som ny försäljningschef för FasAd-teamet….




”Därför sätter vi betyget 5”. Nu finns Reco kopplat till FasAd
På önskemål har vi nu implementerat en koppling till Reco. …




Ta Värdebevakaren till hjälp för visst är du extremt rädd om ditt kundregister?
Som fastighetsmäklare arbetar du med en ”sällanköpsvara” och dessutom en…